Suņu barība ir viena no svarīgākajām Jūsu suņa dzīves daļām. Pareiza barības daudzuma došana jūsu sunim ir ļoti svarīga jūsu suņa veselībai un labsajūtai. Pārmērīga suņa barošana var novest pie aptaukošanās, kas var izraisīt dažādas veselības problēmas, piemēram, locītavu sāpes, diabētu un sirds slimības. No citas puses, nepietiekama suņa barošana var izraisīt nepietiekamu uzturu, kas var izraisīt vājumu, letarģiju un vāju imūnsistēmu.

Lai pārliecinātos, ka jūsu suns saņem pareizo barības daudzumu, ir svarīgi ņemt vērā dažādus faktorus, kas var ietekmēt suņa uztura prasības.

Faktori, kas ietekmē ideālo barības daudzumu jūsu sunim

Pastāv vairāki faktori, kas var ietekmēt to, cik daudz suņu barība ir nepieciešama jūsu sunim, piemēram, vecums, šķirne, svars, aktivitātes līmenis un vispārējais veselības stāvoklis. Kucēniem un jaunākiem suņiem ir nepieciešams vairāk barības nekā pieaugušiem suņiem, jo tiem ir nepieciešams vairāk enerģijas, lai nodrošinātu augšanu un attīstību. Arī lielāku šķirņu suņiem ir nepieciešams vairāk barības nekā mazāku šķirņu suņiem, jo to vielmaiņa ir ātrāka un tiem nepieciešams vairāk enerģijas ķermeņa svara uzturēšanai.

Svarīgs faktors, kas jāņem vērā, kad tiek izvēlēta suņu barība un aprēķināts tās daudzums,  ir jūsu suņa aktivitātes līmenis. Aktīvākiem suņiem ir nepieciešams vairāk barības nekā mazāk aktīviem suņiem, jo tiem nepieciešams vairāk enerģijas, lai uzturētu fizisko aktivitāti. Suņiem ar veselības traucējumiem, piemēram, diabētu vai nieru slimībām, var būt nepieciešama īpaša diēta, kas pēc iepriekšējas apskates būtu jāizraksta veterinārārstam.

Suņu barības veidi un to uzturvērtība

Suņu barība Fera24.lv ir pieejama dažādos veidos, piemēram, sausā suņu barība, mitrā suņu barība un daļēji mitrā suņu barība. Sausā barība ir visizplatītākais suņu barības veids, un parasti tai pievieno graudaugus. Tai ir ilgāks derīguma termiņš, un parasti tā ir lētāka nekā mitrā suņu barība. Savukārt mitrā suņu barība ir dārgāka, un tās derīguma termiņš ir īsāks, taču tai ir lielāks mitruma saturs, kas var būt noderīgi suņiem, kuri nedzer pietiekami daudz ūdens.

Daļēji mitra barība ir tāda veida suņu barība, kurai ir košļājamā konsistence un kura ir mitrāka nekā sausā suņu barība, bet mazāk nekā mitrā barība. Tā parasti ir dārgāka nekā sausā suņu barība un nav tik plaši pieejama. Kad tiek izvēlēta suņu barība, ir vērts pievērst uzmanību tās uzturvērtībai. Jāizvēlās suņu barība, kas satur augstas kvalitātes olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukus, jo tie ir būtiski suņa veselībai un labsajūtai.

Ziniet sava suņa uztura vajadzības

Lai noteiktu ideālo barības daudzumu savam sunim, ir svarīgi izprast viņa uztura vajadzības. Suņiem nepieciešams sabalansēts uzturs, kas ietver olbaltumvielas, ogļhidrātus, taukus, vitamīnus un minerālvielas. Kvalitatīva suņu barība satur visas svarīgākās uzturvielas, kas jūsu sunim nepieciešamas, lai viņš būtu vesels.

Olbaltumvielas ir būtiskas suņa augšanai un attīstībai, kā arī muskuļu masas uzturēšanai. Ogļhidrāti nodrošina sunim enerģiju un veicina gremošanas sistēmas veselību. Svarīgi ir arī tauki, jo tie nodrošina suni ar enerģiju un veicina suņa kažoka un ādas veselību. Vitamīniem un minerālvielām ir būtiska nozīme suņa vispārējā veselībā un labsajūtā.

Suņu barība vajadzīgajā daudzumā un tā mērīšana

Lai aprēķinātu ideālo barības daudzumu jūsu sunim, varat izmantot vienkāršu formulu, pamatojoties uz jūsu suņa svaru un aktivitātes līmeni. Šo formulu var atrast tiešsaistē. Kad esat noteicis ideālo barības daudzumu savam sunim, ir svarīgi nosvērt barību, lai pārliecinātos, ka suns saņem pareizo barības daudzumu. Izmantojiet mērglāzi vai svarus, lai nosvērtu barību un sadalītu to vairākās ēdienreizēs dienas laikā. Izvairieties no suņa pārmērīgas barošanas, jo tas var novest pie pārēšanās un aptaukošanās.

Suņu barība un tās daudzuma pielāgošana

Ir svarīgi uzraudzīt sava suņa svaru un attiecīgi pielāgot barības daudzumu, ko dodat sunim. Ja jūsu suns pieņemas svarā, iespējams, jums būs jāsamazina barības daudzums. Ja jūsu suns zaudē svaru vai visu laiku šķiet izsalcis, iespējams, ir nepieciešams palielināt barības devu. Ir svarīgi arī pielāgot barības devu atbilstoši suņa aktivitātes līmenim un vispārējam veselības stāvoklim.

Zoo veikals un pareiza suņu barība

Izvēloties suņu barību zoo veikalā, ir svarīgi lasīt etiķetes un meklēt kvalitatīvas sastāvdaļas. Vajadzīga ir suņu barība, kuras pirmā sastāvdaļa ir īsta gaļa, un nav ieteicama suņu barība, kas satur pildvielas, piemēram, kukurūzu un kviešus. Pārbaudiet kādus barības veidus piedāvā zoo veikals, kurā iepērkaties. Nav jāizvēlās suņu barība, kas satur mākslīgos konservantus, aromatizētājus un krāsvielas,  jo tie var kaitēt suņa veselībai. Zoo veikals var piedāvāt Jums darbinieku palīdzību, lai Jūs varētu pārliecināties par barības kvalitāti.

Visbiežāk sastopamās kļūdas, ko mājdzīvnieku īpašnieki pieļauj, kad tiek pirkta suņu barība

Viena no biežāk pieļautajām kļūdām, ko mājdzīvnieku īpašnieki pieļauj, kad tiek izvēlēta suņu barība, ir izvēlēties zīmolu, pamatojoties tikai uz tā cenas, ko piedāvā zoo veikals. Lētāka suņu barība bieži vien tiek ražota no zemas kvalitātes sastāvdaļām un var nenodrošināt suni ar nepieciešamajām uzturvielām. Vēl viena izplatīta kļūda, ir pamatoties uz reklāmu, kad tiek pirkta suņu barība, piemēram, “pilnīgi dabīga” vai “bioloģiska”. Šie apgalvojumi var būt maldinoši, tāpēc ir svarīgi lasīt etiķetes un saprast sastāvdaļas.

Kopsavilkumā jāsecina, ka, lai suns būtu vesels un justos labi ir svarīga kvalitatīva un pareiza suņu barība. Apsveriet faktorus, kas ietekmē ideālo barības daudzumu jūsu sunim, piemēram, vecumu, šķirni, svaru, aktivitātes līmeni un vispārējo veselības stāvokli. Jāizvēlās kvalitatīva suņu barība, kas satur visas jūsu sunim nepieciešamās svarīgākās uzturvielas, un jāizmēra barības daudzums, lai pārliecinātos, ka suns saņem visu vajadzīgo apjomu. Uzraugiet sava suņa svaru un attiecīgi pielāgojiet barības devu, kā arī izvairieties no visbiežāk sastopamajām kļūdām, ko mājdzīvnieku īpašnieki pieļauj, kad tiek pirkta suņu barība zoo veikalā. Ievērojot šos padomus, varat pārliecināties, ka jūsu suns saņem pareizo barības daudzumu, lai saglabātu savu veselību un labsajūtu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *