bernu pabalsti

Informācija par pabalstiem un to saņemšanu jaunajiem vecākiem.

Es ļoti labi atceros to sajūtu, kas mani pārņēma laikā, kad uzzināju, ka mūsu ģimenē ir gaidāms pieaugums. Es biju pārlaimīgākais cilvēks pasaule, jo mazulis bija ļoti plānots, gaidīts un gribēts, tomēr tad, kad pirmās emocijas nostājās savos plauktiņos un es sāku plānot tālākās darbības, par to, kas mūsu ģimeni sagaida realitātē, nonācu nelielā haosa burbulī. Es tik ļoti vēlējos sagaidīt mazuli šajā pasaulē ar tādu stabilitātes un miera sajūtu, kas nozīmēja ne vien viņa pirmā pūriņa sagādāšanu, ne vien savas dzemdību somas sakārtošanu (starp citu, lai nedaudz jaunajām mammām atvieglotu dzemdību somas haosu, es dalījos arī savā blogā ar lietām, ko dzemdību somā liku es pati šajā rakstā), bet arī man bija svarīgi izprast visu to, kas man un manam vīram pienākas no valsts, kā jaunajai ģimenei. Nenoliegšu, ka apjukums sākumā bija liels – kur jāiet, kas jāraksta, kam jāprasa, kas vispār jāprasa, vai mums kaut kas vispār pienākas un kā sevi nodrošināt tā, lai gan pirmsdzemdību posms būtu maksimāli stabils, gan arī viss bērnu kopšanas atvaļinājums nesagādātu raizes. Kad biju izbūrusies visam cauri, tad, protams, arī satraukums pakāpeniski izzuda un haoss samazinājās, tomēr tad, kad sastapos ar visiem šiem jautājumiem ar otro grūtniecību, es atkal nonācu starta punktā, jo jautājumu bija vairāk, kā atbilžu, turklāt pieejamā informācija ne vienmēr bija līdz galam skaidra un izskaidrota vienkāršā un cilvēciskā valodā. Man ir liels prieks, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir izdarījuši milzīgu darbu, lai informāciju padarītu vieglāk uztveramu un saprotamu jaunajām ģimenēm, par pabalstu iespējām un veidiem, kā tie ir saņemami, tāpēc šis ieraksts ir veltīts tieši tam, lai jūs varat visu te izlasīt un, cerams, saprast, kas jūs sagaida turpmāko mēnešu laikā, ja esat mazulīša gaidībās. Ceru, ka šis raksts būs tieši tik vērtīgs, cik esmu to iecerējusi un, ja zināt, kādu jauno ģimeni, kura gaida satikšanos ar savu mazulīti, padalieties ar viņiem šajā informācijā, tā noteikti viņiem samazinās trauksmes sajūtu, kas nu nemaz nav vajadzīga jau tā tik satraucošajā un saviļņojošā bērniņa gaidīšanas laikā.

Valsts pabalsti vecākiem pirms un pēc bērna piedzimšanas.

VIENOTĀ INFOGRAFIKA.

VSAA ir izveidota šāda infografika, kurā ir ļoti uzskatāmi apvienots viss augstākminētais. Katra ģimene, kura ir mazuļa gaidībās, droši var to sev izdrukāt un pēc tās vadīties, jo tā šobrīd ir aktuālākā informācija! Vēl viena, manuprāt, ļoti svarīga un ērta lieta, ko vēlos piebilst – VISUS pabalstu iesniegumus, kas saistīti ar bērnu dzimšanu var iesniegt elektroniski un vairs NAV jādodas uz VSAA filiāli personīgi. Īpaši ērti tas ir tad, kad mazulītis ir jau piedzimis un pirmajās dienās noteikti negribas klejot pa dažādām ļaužu pilnām iestādēm. Par to, kurus pabalstus varat pieprasīt elektroniski, lūkojiet TE. Izvēlieties vajadzīgo iesniegumu, nospiediet ikonu “Ē!” un tālāk jau vairs nav nekā sarežģīta – autentificējiet sevi, lai uzsāktu darbu, aizpildiet iesniegumu un nosūtiet to VSAA.

Un otra tik pat svarīga lieta – pēc bērna piedzimšanas kopā ar iesniegumu maternitātes pabalstam, var iesniegt visus pārējos iesniegumus, kas saistīti ar bērna piedzimšanu un kopšanu. Tātad uzreiz var pieprasīt, piemēram, arī ģimenes valsts pabalstu, kas pienākas no bērna 1 gada vecuma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *