iepirksanas interneta

Mūsdienīgākais iepirkšanās veids prasa arī zināmas iemaņas un pacietību, jo to izdarīt bez dažu padomu ievērošanas nemaz nav tik vienkārši. Iepirkšanās internetā ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļu, bet ir pietiekami daudz cilvēku, kas vēl joprojām uztraucas, ka viņu kredītkartes dati tiks nodoti krāpnieku rīcībā. E-veikali noteikti turpinās savu darbību arī nākotnē, turklāt drošības kritēriji turpina attīstīties. Ir pat pāris argumenti, kādēļ iepirkšanās internetā var būt drošāka par preču iegādi ar telefona palīdzību vai pirkšanu dzīvē. Ir jāizpilda tikai pāris ar drošību saistīti uzdevumi, un jūs pilnīgi bez jebkādiem datu drošības draudiem varēsiet iegādāties jebkuru preci.

Pirmkārt, ir jāatrod veikals, kurā jūs vēlaties veikt pirkumu. Drošības apsvērumu dēļ paši ieteicamākie ir populārie un interneta vidē zināmie e-veikali, jo tajos iepērkas daudz cilvēki, un ir pamats uzticēties mājas lapas drošībai. Ja jūs tomēr izvēlaties ne to zināmāko interneta veikalu, pārbaudiet visu pieejamo informāciju par šo uzņēmumu. Var gadīties, ka šāds uzņēmums nemaz neeksistē vai jūsu reģionā nav nevienas filiāles. Tādēļ nepieciešams pārbaudīt uzņēmuma adresi, kontaktinformāciju un informāciju par uzņēmuma darbību pēdējo gadu laikā.

Lai nesaskartos ar sliktu apkalpošanas servisu vai problēmām saistībā ar preces saņemšanu, sameklējiet e-veikala atsauksmes. Uzņēmuma mājaslapā pieejamās atsauces lielākoties ir pozitīvas reklāmas nolūkos, tādēļ jāmeklē, ko pircēji saka citās vietnēs. Izlasot atsauces var uzzināt daudz lietas par e-veikala darbību un iespējamām problēmām, ar kurām var saskarties un kuras nav norādītas interneta veikala vietnē. Tāpat iespējams uzzināt visus trūkumus un priekšrocības, iepērkoties tieši šajā e-veikalā. Neskaidrību gadījumā vienmēr iespējams sazināties ar pašu uzņēmumu ar e-pasta vai telefona palīdzību.

Kad esat pārliecinājušies par uzņēmuma reputāciju, var sākt iepirkšanās procesu. Taču pirms tam ir jāizdara vēl viena lieta. Mājas lapā jābūt aprakstam par preču garantijām, papildus izmaksām un sūtīšanas maksu. Tam visam vajadzētu būt aprakstītam kādā vietnes sadaļā un pirms pirkuma veikšanas pievērsiet uzmanību: iepakošanas izmaksām (ja tādas vispār ir), piegādes izmaksām, kurā brīdī ir jāmaksā par preci, vai sūtījumu iespējams izsekot, vai precei ir garantija, kā iespējams atgriezt preci un kādas būs atgriešanas izmaksas.

Iepazīstieties ar vietnes privātuma politiku. Šis ir solis, kuru izlaiž teju visi interneta pircēji, jo nevēlas tērēt savu laiku. Vienkāršāk taču ir atzīmēt, ka esat iepazinies ar noteikumiem un sākt iepirkšanos. Tomēr jebkuram klientam vajadzētu pievērst uzmanību tieši šim punktam, jo tajā var būt svarīga informācija, kuru neievērojot var iekrist krāpnieku lamatās. Proti, šeit var tikt aprakstīts, kas notiks ar jūsu sniegto personisko informāciju. Sliktākajā gadījumā tā var tikt nodota trešajām personām vai arī citiem e-veikaliem, kuri jums sūtīs mēstules (spamu).

Vēl viena lieta, ko ievērot mājas lapas detaļās, ir drošības zīme. Ja lapa ir aizsargāta ar SSL šifrēšanas protokola sertifikātu. Tas pasargās jūsu datus un neļaus tos nolasīt, jo datu gabali tiek sadalīti ļoti daudz mazās daļās. Tāpat reģistrējoties vai pildot sūtījuma pieteikumu pārbaudiet, vai visa norādītā informācija ir pilnīgi precīza. Pretējā gadījumā jūs saskarsieties ar grūtībām saņemt preces, jo informāciju vajadzēs labot. Pēdējā lieta, kas gan ir izvēles iespēja – iepērkaties, izmantojot kredītkarti. Kredītkartes ir labāk pasargātas pret krāpniecības gadījumiem, turklāt kredītkaršu datus iegūt ir daudz grūtāk, nekā visiem pieejamajām debetkartēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pssst!Vēlies ātri nopelnīt naudu internetā?

Bez jokiem! Nauda tavā kontā jau šovakar!