pludmales riga

Vasara sākas, laiks kļūst arvien saulaināks un karstāks, tāpēc daudzi dodas pludmales meklējumos. Pagulēt saulē, varbūt nopeldēties – ļoti labs veids kā pavadīt nedēļas nogali un atpūsties pēc garās darba nedēļas. Rīgā kopumā ir veselas 8 pludmales – nav pat jāizbrauc no pilsētas.

Protams, Jūrmala ir visai populāra vieta, kur doties uz pludmali, taču Jūrmalā parasti labā dienā ir visai daudz cilvēku – ne tikai no Rīgas, bet arī tūristi no citām valstīm. Tāpēc var izvēlēties doties uz kādu no Rīgas pludmalēm.

Viena no šīm pludmalēm ir Rumbulā. Tā ir 170 m gara un 30 m plata un atrodas Ķengaragā. Šajā pludmalē gan nav uzbērtas smiltis, tur ir atstāta zāle, jo nelīdzenās virsmas dēļ smiltis tiktu ieskalotas Daugavā ļoti ātri. Pludmale ir aprīkota gan ar ģērbtuvēm, gan tualeti. Kā arī automašīnu ir iespējams novietot bez maksas. Ja ir vēlme doties uz šo pludmali, tad uz turieni jādodas laicīgi, pirms tur ir pilns ar cilvēkiem. Tur var nokļūt arī ar kājām vai velosipēdu, pa ceļam baudot promenādi.

Lucavsalā ir diezgan liels laukums – ap 11 ha liels zāles laukums. Tur ir vieta piknikiem, arī atvēlēta speciāla vieta dažādām aktivitātēm pieaugušajiem kā arī pilsētā lielākais bērnu rotaļu laukums. Pirms sezonas sākuma šis laukums tiek atjaunots – uzbērtas svaigas smiltis, kā arī attīrīta Daugavas piekraste, lai būtu patīkami un skaisti.

Rīgā ir arī neoficiāla pludmale – Ķīpsalā. Pats lielākais šīs pludmales pluss ir apkārtējā ainava, kas ir visapkārt. Vienā pusē ir vecpilsētas panorāma, bet otrā pusē ir lieli, balti kuģi, kuri tur pietauvojušies. Turklāt pats labākais ir tas, ka no pilsētas centra šajā pludmalē var nokļūt tikai dažās minūtēs. Šai pludmalei autostāvvietas nav, taču auto var atstāt kur citur un uz šo pludmali atnākt ar kājām.

Vakarbuļļu pludmale ir visai iecienīta Rīgas pludmale vasaras sezonā. Tur iespējams nokļūt ar autobusu, kura saraksti vienmēr divkāršojas tad, kad sākas vasaras sezona. Šī pludmale nu jau kādus 8 gadus ir tikusi atzīta par  Zilā karoga pludmali. Tas nozīmē to, ka šī pludmale atbilst augstiem standartiem un ir aprīkota ar visu nepieciešamo. Tur var nodarboties arī ar aktīvo atpūtu, jo tur ir ierīkota speciāla sporta zona – ir izveidots basketbola, volejbola un futbola laukums.

Arī Daugavgrīvā atrodas viena no Rīgas pludmalēm. Lai nokļūtu šajā pludmalē ir jābrauc cauri Piejūras dabas parkam. Tā var būt papildus aktivitāte brīvdienai, jo gan jau ne pārāk daudzi šajā parkā ir bijuši. Arī šai pludmalei ir stāvvieta, kur iespējams novietot ap 50 auto, tāpēc uz turieni vajadzētu doties pietiekami agri, lai būtu vēl palikusi kāda vieta. Labāk aizbraukt ātrāk, nekā vēlāk mēģināt atrast citu vietu, kur noparkoties.

Arī Mežaparkā atrodas viena neoficiāla pludmale – Ķīšezerā. Šī pludmale ir salīdzinoši maza, tā nav tā aprīkota kā iepriekš minētās pludmales – tur nav speciālu zonu aktīvajai atpūtai, kā arī nav lieli bērnu laukumi. Taču šajā pludmalē gan ir viss ko vajag – saule, ūdens un netālu arī kafejnīca. Šajā pludmalē būs daudz klusāks nekā citur, jo nebūs nekādu skaļu aktivitāšu. Šī pludmale būs lieliska izvēle tiem, kuri vēlas baudīt mierīgu un klusu atpūtu karstā vasaras dienā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pssst!Vēlies ātri nopelnīt naudu internetā?

Bez jokiem! Nauda tavā kontā jau šovakar!