pelnit naudu interneta

Mums patīk uzticami padomi, pārbaudītas metodes un ilgstoši rezultāti. Un, runājot par izpratni, kā pelnīt naudu tiešsaistē iesācējiem, mums visvairāk patīk rīcība. Tāpēc mēs kopīgojam 19 pārbaudītus, prasmīgus un ātrus veidus, kā tiešsaistē nopelnīt, izmantojot jau esošās zināšanas un prasmes.

Kā redzēsiet, tādiem veidotājiem kā jūs ir daudz vērtīgu iespēju tiešsaistē nopelnīt, un daudziem no tiem jūs varbūt jau esat gatavi. Pievērsīsimies arī dažiem aktuālākajiem jautājumiem, piemēram: cik naudas jāsāk? Vai uz rokām vajag daudz laika? Un cik naudas reāli var cerēt nopelnīt? Vai naudas pelnīšana no mājām ir iespējama?

Klausies, mēs zinām, ka tev ir iemaņas un vēlme, ko nopelnīt, lūk, veidi, kā to reāli panākt.

1. Dalieties savās zināšanas, izmantojot kursus

Mēs zinām, ka jūs laikam domājat: “Protams, skolotājs teiktu, ka kursi pelna naudu.” Mēs to sakām, jo tā ir taisnība. Mēs to esam redzējuši. Tūkstošiem veidotāju katru gadu taisa miljoniem dolāru, uzsākot kursus par skolojamo.

Tiem, kas gadiem ilgi uzkrājuši zināšanas, meistarojuši nišu un izveidojuši ekspertīzi, pārtulkojot to kursos ar pasniedzamu izglītību, tas ir ne tikai fantastisks veids, kā gūt peļņu, mērogot biznesu un dažādot ienākumus, bet arī spēcīgs veids, kā dalīties kaislībā. Un ar kursiem var prasīt piemaksu – mēs runājam vismaz 100 eiro kursā.

Teachable padara to viengabalainu un vienkāršu kursa izveidei, satura augšupielādei un darbam ar klientiem. Mums ir veselas emuāru ziņas, kuru centrā ir tiešsaistes kursa izveide, un daudzas detalizētākas ziņas par visu, kas jāzina, lai gūtu panākumus un attīstītu savu biznesu.

2. Kā pelnīt tiešsaistē ar koučingu

Koučings par skološanu ļauj sasniegt daudzus mērķus. Pirmkārt, varat izmantot koučingu, lai apstiprinātu kursus un pārbaudītu ūdeņus, lai zinātu, vai jūsu auditorija ir vispiemērotākā pirkumu veikšanai.

Sadalīsim to: Vispirms varat validēt savas idejas kursam (vai kursiem) ar nelielu klientu grupu un saņemt atsauksmes no koučinga, pirms sākat darbu, lai izveidotu un uzsāktu pilnu kursu. Tas ļauj arī iegūt apliecinājumus, ko izmantot pārdošanas lapai.

Bet tālāk trenēšana par skološanu ir kaut kas tāds, ko var piedāvāt uzreiz, bez papildu tehnikas vai aprīkojuma. Mēs esam parūpējušies par visiem saziņas, maksājumu un plānošanas aspektiem.

Turklāt, tā kā tiešsaistes koučings prasa uzmanību, laiku un saistības, varat arī pieprasīt augstāku cenas atzīmi saviem produktiem un pakalpojumiem.

3. Ārštata tekstu rakstītājs

Vēl viens no vienkāršākajiem veidiem, kā nopelnīt naudu internetā, neko nemaksājot, ir rakstīšana. Ir daudz veidu, kā uzsākt ārštata rakstīšanu — vai jūs tieši sniedzaties pie publikācijām vai tīmekļa vietnēm, vai veidojat portfeli un gaidāt, kad pie jums atnāks klienti. Lai nu kā, jo proaktīvāks tu esi, jo veiksmīgāks tu varētu kļūt. Turklāt nosaukuma izveide sev palīdz nodrošināt jūs kā autoritāti noteiktā laukā vai tēmā.

Padomi ārštata rakstniekiem:

Izveidojiet portfeļa vietni ar parauga rakstīšanu, lai parādītu savu darbu.
Norādiet vietnes vai emuārus, kuros vēlaties piedalīties. Bet pirms mešanas noteikti paveiciet mājasdarbus.
Nosakiet īsto redaktoru, saistītās tēmas un to, kāpēc šis skaņdarbs būtu piemērots.
Sūti savu piķi. Savā piķī jākoncentrējas uz savu unikālo viedokli un to, kāpēc tas ir attiecināms uz publikāciju.

4. Ārštata dizaineris

Vēl viens veids, kā dažādot savu ienākumu plūsmu un pelnīt naudu no mājām, ir dizains. Naudu var pelnīt arī kā ārštata dizianeris. Process lielā mērā ir tāds pats kā jebkuram ārštata darbiniekam, sākot no sākuma: veidot portfeli, iegūt atsauksmes, nodot savu darbu un pakalpojumus atbilstošiem avotiem un rezervēt citus darbus.

Pārdomāti diziani vienmēr ir vajadzīgi, tāpēc nebaidieties radoši darboties ar saviem pakalpojumiem. Un atcerieties: reizēm tieši konkrētākie pakalpojumi ir visvērtīgākie klientiem. Piemēram, ja vēlies veidot tikai infografikas, nebaidies sevi tirgot šai konkrētajai nišai.

5. Video filmēšana un montāža

Dizaineri un rakstnieki nav vienīgie radošie, kas par saviem talantiem var tiešsaistē nopelnīt papildu naudu. Neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts vienam projektam vai notiekošam līgumam, videogrāfiem vienmēr ir jāpalīdz ar montāžu, sižeta dēļiem un filmēšanu.

Ja atrodaties video pasaulē, pastāv iespēja, ka jūs zināsiet sava darba nianses un nianses. Bet mēs aicinām jūs apsvērt iespēju paplašināt savu tvērumu attiecībā uz to, kur jūs meklējat ķiķus. Protams, ir zīmoli un publikācijas, kam nepieciešams video darbs, bet šodien tieši par katru ir nepieciešama video palīdzība. Meklējiet sociālās komandas, influencerus, kolēģus veidotājus un daudz ko citu projektiem, kas maksā.

6. Pelni naudu internetā ar affiliate jeb partnermārketingu

Veidotāji var gūt saistītos ienākumus, veidojot partnerattiecības ar zīmolu vai uzņēmumu un saņemot Komisijas maksu par katru pirkumu, ko viņi vada. Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā pelnīt naudu tiešsaistē, neko nemaksājot. Tiešsaistē ir tūkstošiem saistīto programmu: mazumtirgotāji, Amazon, tehnoloģiju uzņēmumi un daudz kas cits.

Lielākā daļa ievelk dažus simtus dolāru mēnesī ar saistīto pārdošanu, bet tas var atšķirties atkarībā no radītāja, partnera un platformas. Tikai atcerieties, ja pievienojaties pietiekami daudzām programmām un esat stratēģisks, iespējams, pasīvos ienākumos varēsiet nopelnīt vairākus tūkstošus – tāpat kā Hašs Agravāls, kurš piecos gados nopelnīja 80 000 dolāru.

Svarīgākais, kas jāatceras, pievienojoties filiāļu mārketinga programmai, ir vienmēr izpildīt mājasdarbus. Daudzas programmas maksā radošajiem dāvanu kartēs vai glabā kredītu, kas, iespējams, nav jūsu vēlamais maksāšanas veids. Runājot par to, kā pelnīt naudu tiešsaistē iesācējiem, filiāļu mārketings var būt visai ienesīgs.

7. Kļūsti par zvaigzni YouTube

Runājot par YouTube, reklāmas valdīja augstākā līmenī. Vidējais YouTube maksas līmenis reklāmas skatījumā svārstās starp $0.01 un $0.03, kas nozīmē 3 – 5 ASV dolārus par 1000 skatījumiem, bet augstākā līmeņa YouTubers par 1 000 000 skatījumiem nopelna līdz 5000 ASV dolāriem, raksta Forbes.

Jūs gūstat YouTube ienākumus, izmantojot AdSense, zīmola sponsorēšanu un partneru saites. Tikai atcerieties — veidojot saturu pakalpojumā YouTube, maksājumu saņemsit tikai pēc tam, kad būsit nopelnījis 100 vai vairāk ASV dolāru no reklāmām savos videoklipos.

Lai gan ne katrs radītājs varēs nopelnīt miljonus vietnē “YouTube”, galvenais ir dažādot ieņēmumu plūsmu. Piemēram, Andžela Fīra ir talantīga akvareļu māksliniece vietnē “YouTube” un kopš tā laika ir izveidojusi tiešsaistes akadēmiju, kas māca akvareli par pasniedzamo.

Padomi YouTube kanāla popularizēšanai:

 • Ja jums ir Google konts, varat iestatīt YouTube kontu, veicot tikai dažus klikšķus.
 • Izveidojiet sava kanāla nišu — lidošana ar dronu, koka grebšana, adīšana. Jautrā daļa ir jūsu ziņā.
 • Atveriet sadaļu Iestatījumi un ieslēdziet monetizāciju.
 • Izveidojiet augšupielādes grafiku un vienmēr esiet konsekventi.
 • Reklamējiet sevi, lai iegūtu abonentus un strādātu pie apmaksātas sadarbības.

8. Palīdziet citiem kļūt labāk redzamiem Google meklētājā

Ja Google ik dienas veic vairāk nekā trīsarpus miljardus meklēšanas gadījumu, ir godīgi pieņemt, ka laiku pa laikam var uzrasties dažas kļūdas. Lai saglabātu šīs kļūdas, Google nolīgst neatkarīgus darbuzņēmējus, kas strādā par meklētājprogrammu vērtētājiem. (Protams, jums būs nepieciešama iepazīšanās ar SEO.)

Vidēji par meklētājprogrammu vērtētāju var cerēt nopelnīt ap 12 līdz 15 eiro stundā. Tas nav pats zināmākais, bet tas ir dzīvotspējīgs tiešsaistes veids, kā pelnīt naudu no mājām.

Kā sākt darbu:

Izlūku vietnes, piemēram, Appen, Lionbridge, ZeroChaos un, protams, Google, lai meklētu lomas.
Nokārtot kaut kādu iestājeksāmenu.
Piezīme. Jums var būt dažas stundas ilga neapmaksāta apmācība, pirms redzat ienākumus, tāpēc ņemiet vērā savu laiku un apņemšanos.

9. Veidojiet podkāstus

Ne pārāk sen, iespējams, nācies skaidrot pasaulei Podcast faila definīciju. Vairs ne tik daudz.

Podcast apraides ļauj aptvert praktiski katru iespējamo nišu. Tāpat kā emuāra sākšana, arī Podcast apraides pašas par sevi nav rentablas, taču, kad auditorija pieaugs, varat gūt peļņu no sekošanas, izmantojot reklāmas, ko pārdodat piecpadsmit sekunžu blokos.

Padomi par pirmo podkāstu:

 • Iegādājieties aprīkojumu, kas var būt nepieciešams, lai aktivizētu un darbinātu Podcast apraidi.
 • Izdomā savas Podcast apraides nišu. Atceries: jo konkrētāks, jo labāk.
 • Savervēt viesus, lai tie tiktu rādīti jūsu Podcast apraidē, un mudināt viņus izrunāt šo vārdu par jūsu apraidi.
 • Sāciet ierakstīšanu un sagatavojiet regulāru grāmatošanas grafiku.

10. Izveidojiet savu interneta veikalu

Veidotāji, kas specializējas noteiktā amatniecības jomā, var labi pārdot savas preces tieši patērētājiem, izmantojot tiešsaistes veikalu. Protams, ir daudz veidu, kā pārdot fiziskas (vai pat digitālas) preces. Tādas tirgus vietas kā Etsy ļauj pārdevējiem izveidot pārdošanas lapu un uzskaitīt krājumus bez lielas pacelšanas.

Vai arī tādas platformas kā Shopify piešķir pārdevējam pilnīgu kontroli, ļaujot tiem izveidot veikalu, pielāgot to, organizēt to un reklamēt pēc vajadzības.

11. Kā pelnīt internetā, esot virtuālajam asistentam

Virtuālie asistenti rūpējas par jebkuru tiešsaistes darbu aspektu, ko var paveikt virtuāli. Tas var nozīmēt tvītu plānošanu, emuāru grafiku noformēšanu, iesūtnes pārvaldīšanu vai emuāru ziņu meklēšanu. Vai pavisam ko citu. Debesis ir robeža ar to, ko virtuālais asistents var izdarīt vai nopelnīt – un tā ir viena no labākajām naudas pelnīšanas iespējām.

Pašam jāizlemj, cik daudz laika vari veltīt, lai būtu virtuālais asistents un kādas īpašas prasmes vari ienest mikslī. Vidēji aktīvas asistents var censties nopelnīt ap 1800 eiro mēnesī.

Padomi, kā pelnīt naudu tiešsaistē kā iesācēja virtuālajam palīgam:

 • Apgūstiet kursu, kā kļūt par virtuālo asistentu.
 • Pievienojieties noteiktām grupām, kas paredzētas virtuālajiem asistentiem. Facebook ir lieliska vieta, kur sākt.
 • Izpētes cenas jūsu specifiskajām prasmēm un pakalpojumiem.
 • Izveidojiet savu virtuālā asistenta vietni vai, izmantojot tiešsaistes grupas/forumus, sazinieties ar potenciālajiem interesentiem.

12. Veidojiet infografikas un ceļvežus

Iespējams, jums ir veiklība mārketingā vai cita veida zīmola satura izveidē. Iespējams, jūs to neapzināsities, bet infografiku, ceļvežu un darbgrāmatu rakstīšana ir ļoti pieprasīta prasme, un to pasūtīs daudzi mazāki uzņēmumi vai organizācijas.

Pievērsies savu prasmju godināšanai šajā nišas jomā, ja esi rakstnieks. Reklamējot sevi kā tekstu autoru ar šo īpašo interešu un zināšanu jomu, jūs, visticamāk, palīdzēsiet piezemēties un izveidot savu CV un testamentu banku. Turklāt, jo vairāk darba iegūstat laukā, jo augstāku maksu varat iekasēt par vienu satura vienību.

13. Sāciet savu blogu

Iesācējiem blogeri pelna naudu tiešsaistē, izmantojot reklāmu, partnerattiecības, pārdodot savus produktus un saistītos uzņēmumus. Lai arī reklāma varētu šķist kā vieglākais veids, kā nopelnīt naudu blogā, tā lielu atdevi nedos. Labāks veids, kā gūt jēgpilnus ieņēmumus, ir partnerattiecības ar zīmolu par “sponsorētām ziņām”. blogeri var iekasēt no vairākiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem dolāru par sponsorētu ziņu jebkurā vietā.

Bet vēl ietekmīgāks veids, kā blogeriem nopelnīt, ir produkta pārdošana. Lai gan jēgpilna satura radīšana un auditorijas veidošana tiešsaistes veidotājiem vienmēr ir prātīga, vēl viens veids, kā gūt ieņēmumus, ir produktu veida kursu vai koučinga izveide un pārdošana savai lasītāju bāzei.

Padomi iesācējiem blogeriem:

 • Ideju ģenerēšana domēna nosaukumam un emuāra nišai
 • Izveidot neaizpildītu saturu pirms palaišanas
 • Emuāra palaišana un publicēšana
 • Izveidot konsekventu grāmatošanas grafiku
 • Reklamējiet savu emuāru sociālajos medijos un veidojiet e-pasta sarakstu (tas būs svarīgi, sākot pārdot kursu vai piedāvāt koučingu)
 • Nav grūti pieņemt, ka blogošana pelna naudu.Bet gudrāks veids, kā uz to paskatīties, ir: ietekme pelna naudu.Emuāra darbība ir tikai viens līdzeklis, lai iegūtu ietekmi un sekotu tam.

14. Piedāvājiet savus fotografēšanas pakalpojumus

Fotogrāfi ir kā videogrāfi tādā ziņā, ka viņi vienmēr ir vajadzīgi. Bet, neaprobežojieties ar domu, ka spējat tikai nopelnīt no fotografēšanas. Daudzi fotogrāfi var atrast darbu, rediģējot fotogrāfijas, stāstot par sabiedrisko mediju kontiem, veicot retušēšanu un pat iestatot un izgaismojot dizainu.

Jo vairāk paplašināsit savus piedāvājumus, jo lielāka būs iespēja piedāvāt savus pakalpojumus dažādiem klientiem. Turklāt varat pat secināt, ka pašreizējiem klientiem varat norādīt, kāpēc var būt nepieciešamas arī jūsu stāstnieka iemaņas. Turklāt viss šis mācību un nišas mārketings nodrošina perfektu lopbarību tiešsaistes kursa uzsākšanai.

15. Pārrakstiet vai tulkojiet tekstus

Ja jums nav ne tonnas laika, ko veltīt lielākiem stratēģiskiem projektiem, bet tomēr vēlaties tiešsaistē nopelnīt nedaudz papildu naudas, vienlaikus saasinot dažas savas prasmes, lielisks variants var būt sevis kā transkribenta mārketings.

Piedāvājiet pārrakstīt intervijas, sēdēt sapulcēs un pierakstīt tās, veidot sabiezinātas kontūras un transkripcijas no tīmekļa semināriem un tiešsaistes pasākumiem. Lielai daļai biznesa pasaules tagad strādājot attālināti un tiešsaistē, ir pievienota iespēja atvieglot cilvēku dzīvi – un pelnīt naudu – pārrakstot.

Un, ja tu pārvalda citu valodu, tas tikai saldina darījumu. Jebkuras valodas tulkotāji vienmēr ir jebkurā jomā. Pakalpojumu tulkošana un transkribēšana ir viens no ātrākajiem veidiem, kā nopelnīt ar jau esošajām iemaņām.

16. Nodrošiniet tekstus vai aprakstus sociālo tīklu kontu ierakstiem

Mēs esam daudz runājuši par tekstu rakstīšanu un ārštata rakstīšanu, bet, ja jūsu specialitāte ir sociālajā pasaulē, izmantojiet to ar lielo burtu. Daudziem mazajiem zīmoliem un uzņēmumiem var nebūt iekšējas sociālo plašsaziņas līdzekļu komandas, bet tiem joprojām ir nepieciešama palīdzība saistībā ar savām sociālajām platformām.

Ja esat pieredzējis sabiedrisko mediju profesionālis vai rakstnieks, tad savu pakalpojumu piedāvāšana kā augsti specializējies sabiedrisko mediju tekstu autors noteikti ir pārbaudīts naudas pieņēmējs. Sākot ar zīmola balsi un toni sociālajos tīklos un beidzot ar reālu apsēšanos un reklāmas plakātu titriem, sociālo plašsaziņas līdzekļu rakstīšana ir arvien lielāka iespēja gūt peļņu attiecībā uz tiešsaistes darba vietām.

17. Kļūstiet par sociālo tīklu kontu komūnas menedžeri

Kā zina ikviens, kam ir sociālā klātbūtne, sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu konta darbība nebeidzas tikai tad, kad augšupielādējat attēlu vai ziņu. Lai tiešām panāktu ietekmi ar savām sociālajām platformām, ir jāiesaistās ar savu auditoriju.

Tas jo īpaši attiecas uz zīmoliem vai uzņēmumiem, lai nodrošinātu iesaistītu un autentisku viedokli sociālajā jomā un novērstu ASAP problēmas, kad rodas problēmas. Pakalpojumu piedāvāšana kā sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu Kopienas vadītājam var būt vēl viens veids, kā izmantot šo sociālo domāšanu, lai nopelnītu papildu naudu.

Sabiedrisko mediju kopienas vadītāja pienākumi var būt jebkas no

 • Patīk un atbild uz komentāriem
 • Atbilžu sniegšana uz klientu apkalpošanas jautājumiem
 • Problēmu eskalācija pēc vajadzības
 • Reaģēšana uz saņemtajām privātajām ziņām
 • Problēmu novēršana krīžu laikā

18. Stratēģijas veidošana Pinterest

Nevajag muļķoties ar šo sociālo platformu, kas pazīstama ar mājokļu receptēm un DIY projektiem, Pinterest atkal kāpj uz augšu. Pavisam nesen Pinterest gadu no gada pieauga par 50%, un lielāko daļu pieauguma veicināja milenīāļu un Z paaudze. Tagad ir pienācis laiks flex savas Pinterest zināšanas un pelnīt naudu pa ceļam.

Labs veids, kā to izdarīt, var būt darbs ar pašreizējiem klientiem vai zīmoliem un viņiem izskaidrot, kāpēc ieguldīt Pinterest stratēģijā ir prātīgi. Pēc tam piedāvājiet savus pakalpojumus kā pievienojumprogrammu vai uzlabojumu par augstāku cenas punktu.

Padomi Pinterest stratēģijas izveidei:

 • Veikt satura auditu (kāds saturs tur ir? Kādas valdes pastāv? Kas būtu jārada?;)
 • Izlemiet par klienta Pinterest mērķi (vai palielināt emuāru datplūsmu? Vairāk pārdošanas? Zīmola atpazīstamība un vairāk sekotāju?;)
 • Iestatīt izsekojamos rādītājus un KPI, par kuriem ziņot
 • 19. Kļūstiet par sociālo tīklu stratēģistu

Esam daudz runājuši par sociālo mediju pakalpojumiem kā veidu, kā pelnīt naudu tiešsaistē. Bet viens no ietekmīgākajiem veidiem, kā konsultēties vai ārštata darbiniekiem, ir to visu ietīt vienā un piedāvāt savus pakalpojumus kā pilna mēroga sabiedrisko mediju stratēģim.

Šeit var:

 • Izskalot klienta sociālos mērķus
 • Balss un attēla vadlīniju izveide
 • Izveidot un publicēt ziņas
 • Palaist visas jūsu klientam atbilstošās sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu platformas

Kopienas pārvaldība

 • Pārskats par noteiktajiem KPI un mērķiem
 • Savas autoritātes veidošana sociālajā pasaulē palīdzēs uzlabot prasmes tikai tad, kad būs pienācis laiks uzsākt savu tiešsaistes kursu un veidot savu sociālo klātbūtni jeb tiešsaistes biznesu.

Naudas pelnīšana internetā kā iesācējam: shēmu nav, tikai jāstrādā

Neatkarīgi no tā, vai esat eksperts izšuvējs, precīzi zināt labākos ilgtspējīgas dzīves padomus nelielām telpām vai sapņojat dalīties mīlestībā pret latte mākslu ar pasauli, tiešsaistes kursa vai koučinga biznesa izveide var būt spēcīgs veids, kā nopelnīt naudu un izdabūt savas zināšanas pasaulē.

Un neatkarīgi no tā, vai jūs to realizējat vai ne, daudzi citi iepriekš minētie naudas pelnītāji tiešām var iztulkot tiešsaistes kursā vai tirgot kā koučinga iespēju. Tev ir zināšanas, mums ir tehnoloģijas. Sāciet ar skolojamo šodien.

Bieži uzdotie jautājumi: kā pelnīt naudu tiešsaistē iesācējiem

1. Kas ir vienkāršākais, ko pārdot tiešsaistē?

Visvienkāršāk pārdot tiešsaistē ir paša zināšanas, izmantojot tiešsaistes kursus. Tiešsaistes kursi ļauj nopelnīt naudu tiešsaistē, izmantojot jau esošās zināšanas un prasmes. Bet nav jābūt ekspertam kaut kādā jomā, lai sāktu pelnīt naudu. Vajag tikai vienu soli apsteigt skolēnus un degsmi dalīties zināmajā.

Kad esat identificējis savu kaislību un nišas zonu, varat sašaurināt kursa tēmu, palielināt auditoriju un izmantot tādu platformu kā Tacable, lai uzsāktu kursu. “Teacable” atvieglo mācību programmas veidošanu, pārdošanas un mājas lapas izveidi, kā arī sāk saņemt samaksu par savām zināšanām. Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā iesācējiem tiešsaistē nopelnīt.

2. Kā iesācējs var pelnīt naudu tiešsaistē bez ieguldījumiem?

Kā iesācējs varat pelnīt naudu tiešsaistē, izmantojot dažādus veidus: saistīto mārketingu, ārštata rakstīšanu, noformēšanu vai emuāru rakstīšanu. Bet labākais veids, kā sākt bez maksas, ir tiešsaistes kursu pārdošana vai koučings. Izmantojot tiešsaistes kursus un koučingu, varat piedāvāt savas unikālās zināšanas un perspektīvu, kā arī pieprasīt augstāku cenu. Un to var darīt par velti ar Teachable bezmaksas plānu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *