Citreiz gadās, ka ir pieejams lielisks mājoklis par lielisku cenu, bet kad potenciālais pircējs ierodas to apskatīt, viņš apgriežas un aiziet, jo esošais īpašnieks nav parūpējies par sīkumiem, kas padarītu viņa mājokli tīkamāku potenciālajam pircējam. Šajā rakstā piedāvāju pāris ieteikumus, kas uzlabos mājokļa sajūtu un palīdzēs Jums vieglāk pārdot savu īpašumu.
►Nekārtības novēršana.
Vienalga, vai nekārtība būtu liela vai maza, uz pircēju nekārtīga vide atstāj nepatīkamu iespaidu. Mājoklim jābūt tīram un sakoptam. (Nez kādēļ sava nekārtība tik ļoti netraucē)
►Balkons.
Liekās mantas laikus jāizvāc arī no balkona vai lodžijas, lai pircējam būtu iespēja novērtēt skatu pa logu, nevis gadiem krātu vecu mantu noliktavu.
►Personiskais akcents.
Lai rastos mājīguma izjūta, noderēs kāda glezna pie sienām, ziedu vāze vai augļu trauks.
►Krāsas.
Drosmīga un neparasta krāsu izvēle dzīvokļa apdarē var aizbaidīt kādu konservatīvāku pircēju. Tajā pašā laikā krāsaini un koši akcenti, piemēram, augļi, ziedi vai dekoratīvie spilveni atdzīvina telpu.
►Mēbeles.
Lai telpa izskatītos plašāka un griesti augstāki, būtiski ir no dzīvokļa izvest masīvas mēbeles, izvietojot neliela izmēra mēbeles. Plašuma sajūtu var panākt, uz sienām novietojot spoguļus. Vecākas mēbeles vēlams pārklāt ar pārklāju vai dekoratīviem elementiem. Koka mēbeles vēlams ieeļļot, šādi atjaunojot virsmu.
►Kaimiņi.
Ja dzīvoklim ir kopējs koridors ar kaimiņiem vai arī tas ir komunālais dzīvoklis, īpaša uzmanība jāpievērš durvīm — savējām, kopējām un kaimiņu. Ja kaimiņu durvis atstāj iespaidu, ka tikko noticis teroristu uzbrukums, potenciālais pircējs var nobīties un nevēlēties dzīvot līdzās šādiem cilvēkiem. Risinājums — uz sava rēķina nomainīt durvis.
►Reālo dzīvi pārdot grūti.
Ikdienas steigā samestas lietas, izsvaidītas drēbes, nemazgātu trauku kaudze izlietnē un cita sadzīves nekārtība rada nepatīkamu iespaidu. Būtiski arī tādi «sīkumi» kā saklātas gultas un tīrība tualetē un vannas istabā.
►Smarža.
Patīkamas izjūtas rada kafijas, svaigi ceptu maizīšu vai vaniļas smarža. Pieprasījumam seko piedāvājums — pārdošanā tiek piedāvāti pat gatavi mākslīgi radīti aromāti mājīguma radīšanai. Tomēr ar mākslīgiem aromātiem jābūt uzmanīgiem — dažiem tie var nepatikt, citiem pat izraisīt alerģiju.
►Apgaismojums.
Pat, ja potenciālie pircēji nāk skatīties dzīvokli dienas laikā, vēlams visur iedegt elektrību, radot gaišuma sajūtu. Būtiski — lustras un citi apgaismes ķermeņi, nevis «Iļjiča spuldzīte». Ja ir kamīns, vēlams to iekurt. Nekādā gadījumā nedrīkstētu aizblīvēt ar mēbelēm vai mantām logus un palodzes.
►Virtuve.
Šī ir viena no svarīgākajām telpām, jo tiek uzskatīta par mājas sirdi. Starp citu, uz jautājumu «Ar kuru telpu pēc mājokļa remonta Jūs lepojaties?», lielākā daļa latviešu respondentu atbildēja: «Virtuvi.» Eksperti iesaka īpaši piedomāt, lai virtuve izskatītos tīra, mājīga ar košiem akcentiem. Ideāli, ja virtuves iekārta ir labā stāvoklī. Protams, atkritumu maisus nevajadzētu demonstrēt.
►Vannas istaba.
Pirmkārt, tīra un sakopta. Otrkārt, izredzes pārdot mājokli būtiski samazina veca un nolietota santehnika, rūsa un plaisas. Vēlamas smaržīgas ziepes, tīri un koši dvieļi un kāds SPA komplekta groziņš. Netīrās veļas kaudzes rādīt nevajadzētu.
Kā jau minēju, pārsvarā ieteikumi ir vienkārši un paši par sevi saprotami, tomēr ne visi.
GALVENAIS IR ATCERĒTIES, KA PIRCĒJS VĒLAS IEGĀDĀTIES LABI UZTURĒTU UN KOPTU MĀJOKLI BEZ ACĪMREDZAMIEM DEFEKTIEM.
Ar visām ērtībām un kārtīgu santehniku. Mājokli, kas būtu gatavs tūlītējai dzīvošanai bez īpaši lielām investīcijām. Un par adekvātu cenu. Kādēļ gan pie tā nepiestrādāt?