Itāļu skolotājs Čezare Kata no Polo Scolastico Paritario Don Bosco skolas piejūras pilsētā Fermo saviem skolēniem publicēja interesantu mājas darbu vasarai, kas sastāv no 15 punktiem. Mūsuprāt, tas ir interesantākais un labākais mājas darbs, ko jebkad skolotājs ir devis izpildīt. Šis, Čezare mājasdarbs, sociālos tīklos ir saņēmis vairāk par desmit tūkstošiem “Like”! Lūk, ko nozīmē mīlēt savu darbu un rūpēties par bērniem. 15 uzdevumi vasarai no Čezare Kata

1. No rītiem pastaigājies gar jūras krastu vienatnē, vēro saules atspulgu ūdenī un domā par to, kas padara Tevi laimīgu.

2. Centies izmantot jaunus vārdus, ko esi šogad iemācījies. Jo vairāk Tu spēsi pateikt, jo interesantāk spēsi domāt. Jo vairāk Tev būs domu, jo brīvāks Tu būsi.

3. Lasi! Lasi daudz, cik vien spēj. Nevis tāpēc, ka no Tevis to prasa, bet tāpēc, ka vasara iedvesmo dažādiem sapņiem un piedzīvojumiem un lasīšana ir kā lidojums. Lasi, jo tas ir labākais dumpja veids (pēc padoma, lūdzu vērsties pie manis).

4. Izvairies no visa, kas rada negatīvisma un tukšuma sajūtu (lietām, situācijām un cilvēkiem). Meklē iedvesmu un draugus, kas Tevi padara bagātāku, kas Tevi saprot un ciena tādu, kāds esi.

5. Ja Tu jūti vientulību un bailes, neuztraucies – vasara, tāpat kā jebkura brīnišķīga lieta dzīvē, var radīt nelielu apjukumu. Raksti dienasgrāmatu, apraksti to, kā jūties (septembrī, ja vēlēsies, visi kopā to palasīsim).

6. Dejo un nekautrējies ne no kā. Visur, kur vari – uz deju grīdas vai viens savā istabā. Vasara ir deja un ir muļķīgi tajā nepiedalīties.

7. Vismaz vienu reizi aizej sagaidīt saullēktu. Stāvi klusu un dziļi elpo. Aizver acis un sajūti pateicību.

8. Vairāk sporto.

9. Ja esi saticis cilvēku, kas Tev ļoti iepaticies – pasaki to viņai/viņam tik skaisti un pārliecinoši, cik spēj. Ja nesanāks – nav lemts, bet ja Tevi sapratīs un atbildēs, tad 2015. gada vasaru pavadīsiet kopā un tas būs brīnišķīgs laiks. (Neveiksmes gadījumā skaties 8. punktu)

10. Pārlasi mūsu mācību stundu konspektus – salīdzini visu, par ko esam lasījuši ar to, kas šobrīd notiek Tavā dzīvē.

11. Esi tikpat laimīgs, ka saules gaisma, esi tikpat brīvs un nepakļaujams kā jūra.

12. Lūdzu, nelamājies. Esi laipns un sirsnīgs.

13. Skaties labas filmas ar dziļiem un emocionāliem dialogiem (ja variet – angliski), tādējādi uzlabosi savas angļu valodas spējas un spēju just un sapņot. Lai Tev kino nebeidzās ar fināla titriem, pārdzīvo to vēl un vēl.

14. Vasara ir maģija. Siltos vakaros sapņo par to, kāda var būt un kādai vajadzētu būt Tavai dzīvei. Izdari visu, kas no Tevis ir atkarīgs, lai nekad nepadotos ceļā uz savu sapni.

15. Esi labs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pssst!Vēlies ātri nopelnīt naudu internetā?

Bez jokiem! Nauda tavā kontā jau šovakar!