dargakie nekustamie ipasumi

Kad nu ir atrasts attaisnojums mūsu interesei par lietām, kuras (iespējams) mēs nekad neiegūsim savā īpašumā, pievērsīsimies dārgākajām mājām, kādas atrodas kādas reālas personas īpašumā (informācija iegūta no raksta). Lai jau sākotnēji aptvertu summas, par kādām turpmāk būs runa, iedvesmai nosaukšu desmitajā un devītajā vietā šajā rakstā nosauktos īpašumus.

Saukta par Miljonāru ēku, Ņujorkas ekstra luksus apartamentu mītne One 57 Tower uzrādījusi visaugstāko pirkuma cenu štata vēsturē – 90 miljoni ASV dolāru. 1012 kvadrātmetru lielā penthausa tipa dzīvokļa, kas aizņem ēkas 89. un 90. stāvu, īpašnieks gan joprojām ir tīts noslēpumā. Tā kā sākotnējā apartamenta cena bijusi 115 miljoni dolāru, īpašnieks, lai kas tas arī būtu, ir veicis pārliecinoši labu pirkumu.

Devītais pasaulē dārgākais īpašums, kas kādreiz piederējis, Donaldam Trampam ir piekrastes mājoklis, Maisondel’Amitie. Tas tika nopirkts 2004. gadā par 41.35 miljoniem ASV dolāru, 2006. gadā izlikts pārdošanā par 125 miljoniem, bet krievu biznesmenis Dmitrijs Ribolovļevs to iegādājās 2008. gadā par „tikai” 95 miljoniem ASV dolāru. Mājā, kuras kopējā platība ir 7432 kvadrātmetru, izvietotas 15 pilnībā aprīkotas un astoņas nelielas vannasistabas, 18 guļamistabas, viesu kotedžas un tenisa korti. Tiem, kuri priekšroku dod saldūdens peldēm, var neizvēlēties nirt okeāna viļņos, bet gan plunčāties 30.4 m garajā baseinā.

Bet tagad – pirmie trīs pasaulē dārgākie īpašumi. Trešajā vietā ir 2011. gadā Ukrainas oligarha Rinata Ahmetova iegādātie apartamenti divos Haidparka Nr.1 ēkas augšstāvos. Summa, kāda tika samaksāta par šo dzīvojamo platību, ir vislielākā par jebkuru apartamentu Lielbritānijas vēsturē (214 miljoni ASV dolāru). Šeit ir gan privātā trenažieru zāle, gan visiem smalkās ēkas iedzīvotājiem pieejama SPA zona un skvoša laukums. Otro vietu ieņem ēka, kas tāpat kā iepriekšējā atrodas Haidparka rajonā, tai ir 45 guļamistabas, un tā pirkta par 484.51 miljonu ASV dolāru. Un visbeidzot – pasaulē dārgākais nekustamais īpašums, ko par 1 miljardu ASV dolāru uzbūvējusi multimiljonāra Mukeša Ambani ģimene, atrodas Mumbajā. Tā apkalpošanai vien nepieciešams 600 cilvēku liels personāls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *