Kas ir smadzeņu treniņš?
„Riga Brain” pārstāvji paskaidro, ka „smadzeņu treniņš ir individuāla nodarbība, kuras laikā smadzenēm tiek sniegta atgriezeniskā saite par to, ko tās tikko ir izdarījušas, lai ļautu tām pašām sevi sakārtot un iedarbināt pašregulācijas mehānismus savas darbības harmonizēšanai un līdzsvarošanai.”
No kurienes nāk šādi treniņi?
Izrādās, „Riga Brain” saimnieks Pēteris ir medicīnas speciālists ar ergoterapeita grādu. Viņš specializējies psihiatrijā un Fīniksā ASV un „Zengar” institūtā Kanādā ieguvis paplašinātu apmācību smadzeņu autotreniņu metodikas izmantošanā. Tad nu savas aiz okeāna iegūtās zināšanas un iekārtas viņš ir atvedis līdzi. Šīs smadzeņu treniņa metodes pamatā esot neiroloģija, kvantu fizika un matemātika. Turklāt kopš „Riga Brain” pirmsākumiem iekārtas esot jau vairākkārt mainītas un uzlabotas. Visi taču zinām, cik strauji attīstās tehnoloģijas.
Kas izmanto smadzeņu treniņus?
Izrādās, ka tos var izmantot ikviens: gan bērni, gan studenti, gan augsta līmeņa vadītāji. Pēteris stāsta, ka pašlaik iezīmējas vairākas jaunas tendences.
Uzņēmēji, kas apzinās, ka viņu svarīgākais darba instruments ir smadzenes, diezgan regulāri izmanto smadzeņu treniņus. Piemēram, lai atpūstos no visiem un visa, cilvēki parasti izvēlas doties atvaļinājumā. Ja tas nav iespējams, tad stress un aizkaitinājums krājas, prāta asums mazinās, bet smadzeņu treniņš var mazināt stresu, aizkaitinājumu, miega traucējumus un citas negatīvas emocijas jau nākamajā dienā.
Citi vadītāji savukārt apzinoties, ka viņiem ir agresīvs vadīšanas stils un ka nozare, kurā viņi darbojas, to pieprasa. Pēc šādas darba dienas vadītājs arī iekšēji jūtas aizkaitināts un stresains. Pat ja nozare pieprasa agresīvu vadīšanas stilu, smadzeņu treniņš var palīdzēt šīs emocijas nelaist sevī iekšā. Tā teikt, vadīt uzņēmumu kā nepieciešams, bet nekrājot negatīvās emocijas sevī.
Kā viss notiek?
Izklausās diezgan sarežģīti, bet seanss ir pavisam vienkāršs.
Viss sākas ar jautājumiem, ko uzdod speciālists. Tad viņš izskaidro, kā notiks seanss, un seanss var sākties. Tu atlaidies ērtā atpūtas krēslā un klausies mūziku, kurā ik pa laikam atskan tādi kā tirkšķi. Tev pie galvas ir piestiprināti sensori, kas saņem signālus no smadzenēm. Sanāk, ka impulsu, kad atskanēt dīvainajai skaņai, dod Tavas smadzenes, kas uzreiz pēc tam to saņem atpakaļ.
Seanss ir ļoti mierīgs – atslābinošs. Tev nekur nav jāskatās, vari pat aizmigt, ja vēlies. Seanss ilgst aptuveni 30 minūtes.
Pēc seansa „Riga Brain” speciālists man piedāvāja dažādus informatīvus materiālus par miegu, pārtiku, kas var uzlabot smadzeņu darbību, stresa samazināšanu u. c. Ar interesi tos izstudēju – ļoti koncentrēti un par tēmu, ar konkrētiem padomiem.
Ko sola šāds treniņš?
„Riga Brain” pārstāvji uzsver, ka sasniegumi ir individuāli: citi sasniedz lieliskus rezultātus pēc pirmā, citi pēc piektā, bet citi pēc desmitā treniņa.
Statistika ir šāda.
- Miega problēmu samazināšanos atzīmē 83,3 % klientu
- Dusmu samazināšanos atzīmē 81,4 % klientu
- Trauksmes, panikas un fobiju samazināšanos atzīmē 84,8 % klientu
- Atkarību samazināšanos atzīmē 80 % klientu
- Ar smadzeņu ievainojumiem iegūto traucējumu samazināšanos atzīmē 72 % klientu
- Hroniskā noguruma sindroma izpausmju samazināšanos atzīmē 65 % klientu
- Tieksmes piemeklēt cēloņus un nepārtraukti pamācīt citus samazināšanos atzīmē 77 % klientu
- Pārēšanās un ēšanas traucējumu samazināšanos atzīmē 57,2 % klientu
- Neveiksmju un kļūdu (t. sk. skolā) samazināšanos atzīmē 86,4 % klientu
- Fokusēšanās, koncentrēšanās un trauksmes samazināšanos atzīmē 86,1 % klientu
- Galvassāpju un migrēnas samazināšanos atzīmē 87,2 % klientu
- Imūnsistēmas darbības traucējumu samazināšanos atzīmē 90 % klientu
- Mācīšanās traucējumu samazināšanos atzīmē 82,9 % klientu
- Atmiņas traucējumu samazināšanos atzīmē 76,4 % klientu
- Izaicinošas uzvedības samazināšanos atzīmē 87,5 % klientu
- Spējas relaksēties un vadīt stresu palielināšanos atzīmē 87,9 % klientu
Ko var mācīties no šī uzņēmuma?
Ja aizmirstam par pakalpojumu, ir vairākas lietas, kas man īpaši patika uzņēmuma komunikācijā.
- Kad pieteicos seansam, man uz e-pastu atnāca apstiprinājums ar papildu informāciju.
- Dienu pirms seansa man atsūtīja īsziņu ar atgādinājumu.
- Pēc seansa man atsūtīja pateicības e-pastu ar papildu informāciju.
- Lai arī uzņēmuma mājaslapa ir visai haotiska un nav tas labākais paraugs, tomēr tajā ir dažādas interesantas lietas:
-
-
- klientu atsauksmes – lielākā daļa no tām ir videoatsauksmes, tādējādi ir iespēja uzklausīt citu cilvēku pieredzi;
- plaša informācija par seansa norisi – video, jautājumi un atbildes;
- izglītojoša informācija „Riga Brain” blogā. Starp citu, ikviens var kļūt par tā autoru, rakstot rakstus, kas saistīti ar smadzeņu darbību, un tādējādi pelnot bonusus, lai tos apmainītu pret smadzeņu treniņa seansiem. Protams, rakstus pārlasa un pirms publicēšanas rediģē profesionāļi – kā nekā runājam par smadzenēm.
-
-
Veiksmi!